RESTBET342.COM – JACKSON: ‘PHOENİX’TE, ENERJİMİ YANLIŞ YÖNLENDİRİYORDUM’

betpas önerdiğimiz bir sitedir.


Memphis Grizzlies oyuncusu Josh Jackson, Phoenix Suns’dayken enerjisini yanlış bir şekilde yönlendirdiğini itiraf etti.

2017 NBA Draftı’nda dördüncü sıradan seçildikten ve verimli bir çaylak sezonu geçirdikten sonra, Jackson’ın Suns’a Devin Booker ile birlikte sağlam bir takım çekirdeği kazandıracağı bekleniyordu. Bu, beklendiği gibi sonuçlanmamış ve Jackson, Phoenix’teki ikinci sezonunda gerileyerek daha azalmış bir rol görmüştü.

Temmuz ayında Suns, Jackson’ın artık geleceğinin bir parçası olmadığına karar vermiş ve kendisini Kyle Korver ve Jevon Carter’ın Phoenix’e gelmesini sağlayan bir anlaşma ile Grizzlies’e takas etmişti. Grizzlies ise, bu sezonun başında kendisini G League‘e yollamıştı.

“BİR ŞEYLER YAPMAK İÇİN İSTEKLİYDİM”Jackson, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Biraz kontrolden çıkmış gibi hissetmiştim. Çok acele ettiğim için delice top kayıpları ve şutlarım oluyordu. Bir şeyler yapmak için istekliydim. Çok fazla maç kaybediyorduk ve enerjimi yanlış şekilde yönlendiriyordum. Bu enerjiyi oyunumu iyileştirmek ve takımımı daha iyi hale getirmeye yönlendirmeliydim.”

Pek çok insan, eski dördüncü sıra draft seçimi Jackson’ın yalnızca üçüncü sezonunda G League’de yer almayı beklemiyordu, ancak Jackson, NBA’ye geri dönüşünün yakında gerçekleşeceğinden emin.

Memphis Hustle ile oynadığı 19 maçta Jackson 20.7 sayı, 8.1 ribaund, 4.4 asist, 1.7 top çalma ve 1.4 blok ile oynamıştı.


Bir önceki yazımız olan 38BAHİSNOW.COM - BAŞAKŞEHİR'DEN ARDA TURAN KARARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir